DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - obchodzony, co roku w naszej szkole to dobry moment, aby na nowo przybliżyć bajkowe postacie i zachęcić dzieci do czytania. Tego dnia uczniowie klas IV-VI tworzący Samorząd Uczniowski i Pogotowie Czytelnicze czytali najpiękniejsze bajki i baśnie: H. Ch. Andersena, braci Grimm i Ch. Perraulta. Uczniowie klas I-III przebierali się za bajkowe postacie: księżniczek, rycerzy, krasnoludków, kota w butach czy Calineczkę.

Najmłodsi chętnie słuchali czytane baśnie,często ze wzruszeniem i emocjami. Baśnie są bowiem odbiciem ludzkich tęsknot, wiary człowieka w triumf najwyższych wartości - dobra, przyjaźni i sprawiedliwości. Spotkania pokazały, że dzieci uwielbiają baśnie, a ten, kto je czyta, ma klucz do dziecięcych serc.