Wakacyjne odkrycia

Wśród bohaterów literackich wyjątkowym pasjonatem jest Paszczak z Doliny Muminków, który kolekcjonował znaczki, a potem zajął się botaniką. Obserwacja i zbieranie roślin stały się jego nową pasją.

Uczniowie klas II na wystawie w bibliotece mieli okazję zaprezentować swoje pamiątki z wakacji. Najwięcej pamiątek pokazali uczniowie z klasy IIa, a wśród nich: ołówki z nazwami miast, górskie kamienie, szkiełka z Teneryfy, magnesy z różnych stron świata. Wychowawczyni klasy pani Halina Młodzianowska kolekcjonuje filiżanki przywiezione z dalekich podróży. Na wystawie pokazała kokosowy kubek z Bali oraz porcelanowe filiżanki z Kambodży i Grecji. Pamiątki z wakacji bywają różne i warto od najmłodszych lat coś kolekcjonować. Rozbudza to i pogłębia zainteresowania oraz daje dużo satysfakcji.