I miejsce w konkursie plastycznym dla Hanny Awiżeń

1 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 61 im. Michała Kmiecika w Szczecinie odbył się konkurs humanistyczny pt. „Wisława Szymborska – Lina Kostenko wielkich poetek spotkanie”. W konkursie recytatorskim pt. „To jest właśnie życie” recytowano wybrane wiersze Wisławy Szymborskiej i Liny Kostenko. Polscy uczniowie utwory Liny Kostenko w języku polskim, a Ukraińcy wiersze Wisławy Szymborskiej w języku ukraińskim. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 7a: Hanna Awiżeń i Amelia Łoś. Konkurs wygrali ukraińscy uczniowie.

Odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego  „Życie słowem i pędzlem malowane”. Hanna Awiżeń z klasy 7a  zajęła pierwsze miejsce za ilustrację do wiersza Wisławy Szymborskiej „Kałuża”.