BohaterOn w SP16

"BohaterOn w Twojej Szkole" to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczną, a także promocję  postaw  patriotycznych.
Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w tej kampanii. Uczniowie zapoznali się z tematyką związaną z wybuchem oraz przebiegiem Powstania Warszawskiego. Ósmoklasiści obejrzeli m.in. filmy ukazujące tragiczne losy miasta i jego mieszkańców w sierpniu i wrześniu 1944 roku. Na podstawie tekstów źródłowych młodzież poznała warunki i trudy walki związane z Walczącą Warszawą. W klasach młodszych odbyły się pogadanki na temat patriotyzmu. Zajęcia miały nie tylko wymiar edukacyjny, ale także, a może przede wszystkim, emocjonalny.