Dzień postaci z książki

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ma na celu wspieranie czytania książek przez najmłodszych uczniów. Służą temu zakupione przez szkolną bibliotekę nowości literatury dziecięcej i organizowane akcje czytelnicze. Przeprowadzony „Dzień postaci z książki" miał zainspirować uczniów klas I – III do przebrania się za ulubioną postać z przeczytanej książki.

Na tę propozycję najliczniej odpowiedziała klasa 2b, która wyróżnia się też największą liczbą książek wypożyczonych z biblioteki. Mateusz z klasy 3a zachęcał najmłodszych do zapoznania się z serią książek o kocie Cukierku, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Kwietniowe święto miało służyć nie tylko popularyzacji literatury dziecięcej, ale też pobudzać dzieci do kreatywności w relacjach z książką.